26.11.2020

День пам’яті жертв голодомору

28 листопада День пам’яті жертв голодомору

Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам'яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого. Тому обов’язок кожного свідомого українця – завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події і зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому. О 16:00 щорічно проходить загальнонаціональна хвилина мовчанння в пам'ять про страшні події нашої історії. Також з 2005 року проходить акція «Запали свічку» в рамках якої всі охочі шанують пам'ять померлих, поставивши свічку біля пам'ятника жертвам, а також на своєму підвіконні.

 До Дня пам'яті жертв голодомору у бібліотеці організовано виставку "Минуле стукає у наші серця". На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія". 

 
 РАДИМО ПРОЧИТАТИ: 

Голодомор у першій столиці /Укладання І.Шуйського, В. Полянецького; Передмова І. Шуйського. – Х., 2006. - 288 с. 

У цій книзі висвітлені трагічні події,  пов’язані з Голодомором 1932-1933 років, котрі відбулися  в Харкові – столиці радянської України. Окремими розділами до книги увійшли літературні твори  українських авторів та дослідження фахівців про негативний вплив голодування на організм людини.


Самчук У. О. Марія: Хроніка одного життя. – Львів «Оріяна – нова», 2004. – 175 с.   

Роман «Марія» - це перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію та про голодомор тридцять третього року. Написаний він у стилі хроніки життя жінки-селянки. Помираючи голодною смертю, Марія пропускає через свою свідомість все страдницьке життя. Це надає образу Марії вищого, надпобутового сенсу, споріднює її  з Біблійними героїнями, підносить його до символу України.

https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=226 




ПАМ'ЯТНИКИ ТА МОНУМЕНТИ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ

21.11.2020

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада.  

     Мета запровадження пам’ятної дати — це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 

    З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи та на честь вшанування пам'яті Героїв Небесної  Сотні та воїнів АТО у шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку. 


    Запрошуємо до бібліотеки!

30.09.2020

Всеукраїнський день бібліотек

 


30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!

Книга для людини - це невичерпне джерело знань, мудрості, розради.  Вона дає людині все: виховує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного. Неможливо уявити наше життя без книг. Знання багатьох поколінь зібрані у Храмі книги - бібліотеці. Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів.

Найгарніші бібліотеки України, які зачаровують 

День пам’яті жертв Бабиного Яру


29 вересня День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту. Це трагічна сторінка в історії України. Бабин Яр - місце-пам'ятка про жахливі наслідки Другої світової війни. 29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Тут впродовж двох років, німецькими окупантами було закатовано понад сто тисяч людей різних національностей, зокрема євреїв, українців, циган... Жертвами розстрілів стали люди за свою етнічну приналежність, а також за політичну та партизанську активність. 

Трагедія Бабиного Яру

 https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/tragediya-babynogo-yaru

12.06.2020

Конкурс "Я - майбутнє Донеччини"


Дорогі читачі!
Запрошуємо вас взяти участь в обласному конкурсі «Я - майбутнє Донеччини», який стартував у червні 2020 року.
До участі у Конкурсі запрошуються юні читачі міста 2-х вікових категорій: 9-12 років та 13-18 років.
Конкурс проводиться у трьох номінаціях: поетичні, прозові твори та малюнки. Учасники Конкурсу готують роботу, яка має бути оформлена належним чином, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього Донеччини.

За результатами конкурсу буде підготовлена виставка творчих робіт (малюнків) та збірка прозових та поетичних творів. Конкурсні матеріали надсилаються або приносяться до Дитячої центральної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна м. Краматорська(вул. Паркова,14) з поміткою (конкурс «Я майбутнє Донеччини») до 01 вересня 2020 року, за електронною адресою lib2@krm.net.ua , до твору додається заявка-анкета (див. Положення). Покажемо, що ми найкращі! Твори! Вигадуй! Пробуй!

Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: 

https://bibliokids-mrpl.com.ua/images/Temp/Donechina.pdf





29.05.2020

Свято останнього дзвоника

Вітаю всіх зі Святом останнього дзвоника! 

Останній дзвінок – це традиційне свято в школах України, яке сповіщає про закінчення навчального року. Для випускників останній шкільний дзвоник  - початок дороги у нове, доросле та самостійе життя. Хай поруч з вами завжди будуть вірні друзі та мудрі наставники.  Бажаю вам знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Всім школярам бажаю гарного відпочинку та яскравих вражень.

Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів За рекомендацією МОН 

Рекомендовані списки літератури для читання в 2-11 класах